گفت وگو ویژه هروتا با محمدعلی قویدل فرد

گفت وگو ویژه هروتا با محمدعلی قویدل فرد

امتیاز سینما امتیاز داده نشده
نشان کردن
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
Loading...

درباره گفت وگو ویژه هروتا با محمدعلی قویدل فرد

محمد علی قویدل فرد

بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما -شاعر

متولد ۱۳۳۸ بندرعباس

از سال ۱۳۴۸ وارد عرصه تئاتر شدو در طی این مدت در بیش از ۸۰ نمایش به کارگردانی چهره‌هایی چون استاد عبدالهادی معتمدی، جواد سمعیان، احمد حبیب زاده، علیرضا هدایی، مهدی عطایی، ابراهیم پشتکوهی،  رضاجوشعار و… به ایفای نقش پرداخت

ایشان به بازی در فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی نیز پرداخته اند و سابقه حضور در بیش از ۷۰ کار سینمایی و سریالی را دارند که مهمترین آنها فیلم سینمایی راه آبی ابریشم به کارگردانی آقای بزرگ نیا، بالا نشین به کارگردانی علی شاه حاتمی، دریایی‌ها به کارگردانی سیروس مقدم،  پول کثیف به کارگردانی جواد افشار، ماندن و رفتن به کارگردانی بهروز شعیبی و….اشاره کرد.

استاد قویدل بیش از ۳۵ سال است که در رادیو و تلویزیون نیز فعال هستند و با حضور در نمایش های رادیویی، تله تئاتر های تلویزیونی و برنامه های زنده کودک و نوجوان تجربه های گرانقدری را پدید آورده اند..

از سال ۱۳۵۳ وارد عرصه شعر و ترانه گردید و در این حوزه طبع آزمایی کرد بگونه ای که بسیاری از خوانندگان مطرح استانی و ملی همانند ناصر عبداللهی، رضا صادقی، غلامرضاصنعتگر، عمران طاهری، برادران راهبر، اسحاق احمدی و…. سروده های ایشان را اجرا نموده اند.

استاد در طی این دوران سابقه داوری جشنواره های متعدد تئاتر و شعر در آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی را نیز دارا می باشد و علاقمندان این زمینه‌ها از خرمن تجارب ارزنده ایشان خوشه‌ها چیده اند.

استاد قویدل از هنرمندان پیشکسوت استان هستند که تاثیر فراوانی در رونق و رشد تئاتر استان هرمزگان در طی این گردش روزگار دارا می باشند

فیلم‌های پیشنهادی

دیدگاه‌های گفت وگو ویژه هروتا با محمدعلی قویدل فرد